Zasady rekrutacji

Studia w Collegium Invisibile to niepowtarzalna okazja do rozwoju naukowego dla studentów(-ek) i doktorantów(-ek) wszystkich kierunków, zarówno humanistycznych, społecznych, jak i matematyczno-przyrodniczych oraz medycznych. Członkowie(-inie) Stowarzyszenia sami kształtują program swojej działalności naukowej w Collegium – współpracują z przedstawicielami(-kami) swoich dyscyplin, prowadzą zaawansowane badania, uczestniczą w obozach naukowych, prowadzą zajęcia dla uzdolnionej młodzieży, czy popularyzują naukę.

O członkostwo w Collegium Invisibile mogą ubiegać się studenci(-tki) i doktoranci(-tki) uczelni wyższych będący w chwili składania aplikacji

Do wzięcia udziału w naborze zapraszamy osoby studiujące/doktoryzujące się na polskich uczelniach; studentów(-ki) z Polski studiujących w ośrodkach zagranicznych lub szczególnie zainteresowanych Polską badaczy(-ki) zagranicznych. Do wzięcia udziału w rekrutacji zaproszone są również studiujące w Polsce osoby nieposiadające polskiego obywatelstwa.

Rekrutacja do Collegium Invisibile składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na ocenie nadesłanego przez kandydata formularza oraz pracy pisemnej o charakterze naukowym. Drugi etap to rozmowa kwalifikacyjna sprawdzająca predyspozycje i motywację kandydatów(-ek) do studiowania w Collegium, w której uczestniczy specjalista(-ka) z dziedziny aplikującego, członek(-ini) Rady Naukowej oraz przedstawiciel(-ka) Stowarzyszenia odpowiedzialny za koordynację procesu rekrutacji.

Więcej o rekrutacji w roku 2023/2024 przeczytasz tutaj.

📺 Obejrzyj nagranie ze spotkania informacyjnego o działalności Stowarzyszenia oraz rekrutacji do Collegium.