Niewidzialne Kolokwia

Niewidzialne Kolokwia to cykl interdyscyplinarnych debat eksperckich Collegium Invisibile, na temat kluczowych problemów społecznych w kontekście kultury i nauki. Spotkania są prowadzone przez wybitnych(-e) przedstawicieli(-ki) nauki afiliowanych(-e) na polskich i zagranicznych uniwersytetach i w ośrodkach badawczych.

Niewidzialne Kolokwia to w liczbach, 6 edycji 19 debat, 45 ekspertów(-ek) i ponad 3 tys. odbiorców.

Interdyscyplinarny przekrój Niewidzialnych Kolokwiów sprawia, że dotychczasowe edycje obejmowały tematy takie jak humanistyka i mity w kulturze współczesnej (2009/2010), rola naukowca-humanisty we współczesnym społeczeństwie (2012/2013) człowiek w epoce niepewności i Facebooka (2016/2017), oblicza świadomości (2020/21), oblicza wspólnoty (2021/22), czy oblicza sztucznej inteligencji i nowych technologii (2023/24).

W edycji 2023/24 cały cykl odbywa się pod Patronatem Honorowym JM Rektorów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Wydarzenie organizowane jest w partnerstwie z BITECH ThinkTank. Cykl WMN realizowany jest we współpracy z Fundacją Polki w Medycynie.

Warsztat Młodego Naukowca

Dodatkowo Niewidzialne Kolokwia są uzupełniane serią warsztatów w ramach cyklu Warsztat Młodego Naukowca, szkoleń dotyczących rozwoju kariery naukowej, w tym aplikacji o granty, przygotowania wystąpień konferencyjnych, czy dbania o zdrowie psychiczne. Pierwsze warsztaty w ramach WMN odbyły się już w 2013 r.

Część spotkań w ramach Niewidzialnych Kolokwiów i Warsztatów Młodego Naukowca dostępna jest na naszym profilu na YouTube.