Podcast (Nie)widzialne

Podcast (Nie)widzialne to interdyscyplinarne rozmowy badaczy(-ek) związanych z Collegium Invisibile, popularyzujące naukę w trzech blokach

1. Naukowe „know-how”, czyli jak „robić naukę”?

2. Najważniejsze wyzwania w świecie nauki,

3. Projekty badawcze, czyli najnowsze odkrycia i problemy.

Nazwa podcastu ma swoje źródło w innym, istniejącym od 2009 r., cyklu CI, „Niewidzialnych Kolokwiach”. Poza tym bezpośrednim nawiązaniem ma ona podkreślać wyjątkowy charakter inicjatywy. Badacze(-ki) często nie są widoczni w dyskursie medialnym i publicznym, a mimo to ich praca naukowa staje się podstawą do wprowadzania innowacji technologicznych, leczenia ludzi czy wdrażania polityk publicznych. Pragniemy, aby podcast (Nie)widzialne Collegium Invisibile stał się przestrzenią, w której badacze(-ki) będą mogli dzielić się wiedzą, dobrymi praktykami i radami, ale także pokazywać swoją pracę naukową „od podszewki”. Przedstawiciele(-ki) nauk ścisłych, społecznych i humanistycznych będą opowiadać o swoich badaniach i projektach, ale także o rozwoju kariery naukowej.

Podcast (Nie)widzialne jest najmłodszą inicjatywą Collegium Invisibile. Powstał w 2023 r. z inicjatywy Jagody Hofman-Hutnej i Wiktorii Morawskiej, które pełnią rolę koordynatorek projektu.

Partnerem podcastu są Instytut Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW oraz Radio UKSW.