Wiktoria Morawska

Socjolożka, historyczka sztuki, badaczka nierówności płciowych i architektury synagogalnej. Doktorantka GSSR Polskiej Akademii Nauk (Instytut Filozofii i Socjologii), absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w badaniach nierówności społecznych (szczególnie awansu i pozycji kobiet) oraz synagog jako miejsc nie-pamięci. Pracowała w projektach badawczych NCN poświęconych mobilności i przywiązania do miejsca: przede wszystkim w obszarach transgranicznych.

Jest laureatką nagród i kierowniczką (PI) grantów badawczych MEiN: Perły Nauki (2023), Najlepsi z Najlepszych (2021). Jest aktywna na polu stosowanych nauk społecznych: wspierała badawczo procesy rewitalizacji na terenie Wrocławia. Oprócz pracy badawczej inicjuje i koordynuje projekty społeczne (m.in. GETTO. Częstochowskie dziedzictwo 2016 r. – obecnie; TAKAfucha 2016 r.; Częstochowski Festiwal Sztuki 2013 r.).

W Collegium od 2020 roku. W Programie Tutorialnym współpracowała z dr. hab. Mikołajem Lewickim (UW). Prowadzi tutoriale w ramach Pierwszego Tutora, koordynuje sekcją PR i współkoordynuje podcast CI. W kadencji 2023/24 Członkini Zarządu CI. https://wiktoriamorawskapp.wixsite.com/research