Ruszają Niewidzialne Kolokwia

Niektórzy mówią, że Mikołajki coraz bliżej, więc przychodzimy do Was z prezentem! W grudniu rusza cykl Niewidzialnych Kolokwiów i Warsztatu Młodego Naukowca 2023/24!

7 grudnia 2023 r., 17:00 (Uniwersytet Warszawski) – Oblicza AI i nowych technologii w naukach społecznych, Niewidzialne Kolokwia – https://fb.me/e/3ipZJMFYj

13 grudnia 2023 r., 17:00 (Uniwersytet Warszawski)– Zachowaj balans: zdrowie psychiczne w pracy badawczej, Warsztat Młodego Naukowca – https://fb.me/e/4BLNcOM8w

22 stycznia 2024 r. (Uniwersytet Łódzki) – Oblicza AI i nowych technologii w humanistyce, Niewidzialne Kolokwia – wydarzenie już wkrótce

I wiele więcej. Możemy zdradzić, że wydarzenia będą się obywać zarówno online, jak i stacjonarnie, m.in. na Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet Szczeciński, czy Uniwersytet Rzeszowski! W czym możecie wziąć udział? W spotkaniach nt. współpracy naukowej z krajami na Wschodzie, rodzicielstwa w pracy naukowej, mobilności zagranicznej w trakcie trwania studiów i doktoratu, czy rekrutacji do szkół doktorskich, oraz wiele więcej!

Wkrótce więcej wydarzeń i informacji.

Patronaty i współpraca: Cały cykl odbywa się pod Patronatem Honorowym JM Rektorów: Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Jagiellońskii oraz Uniwersytet Wrocławski. Wydarzenie organizowane jest w partnerstwie z Bitech ThinkTank. Cykl WMN realizowany jest we współpracy z Polki w medycynie.

Czym są NK? Niewidzialne Kolokwia to cykl interdyscyplinarnych debat eksperckich Collegium Invisibile, na temat kluczowych problemów społecznych w kontekście kultury i nauki. Spotkania są prowadzone przez wybitnych(-e) przedstawicieli(-ki) nauki afiliowanych(-e) na polskich i zagranicznych uniwersytetach i w ośrodkach badawczych.

Niewidzialne Kolokwia to w liczbach: 6 edycji, 19 debat, 45 ekspertów(-ek) i ponad 3 tys. odbiorców. W edycji 2023/24 Niewidzialne Kolokwia zostały poświęcone tematowi sztucznej inteligencji (AI) i nowych technologii. Planujemy trzy panele: społeczny, humanistyczny i ścisły. Panele będą organizowane w różnych miastach na terenie Polski.

Interdyscyplinarny przekrój Niewidzialnych Kolokwiów sprawia, że dotychczasowe edycje obejmowały tematy takie jak: humanistyka i mity w kulturze współczesnej (2009/2010), rola naukowca-humanisty we współczesnym społeczeństwie (2012/2013) człowiek w epoce niepewności i Facebooka (2016/2017), oblicza świadomości (2020/21), oblicza wspólnoty (2021/22), czy oblicza sztucznej inteligencji i nowych technologii (2023/24).

Czym jest WMN? Warsztat Młodego Naukowca jest cyklem towarzyszącym Niewidzialnym Kolokwiom. Jest poświęcony rozwojowi kompetencji naukowych studentów(-ek), doktorantów(-ek) i badaczy(-ek) na wczesnym etapie kariery. Większość szkoleń prowadzona jest przez wybitnych(-e) Członków(-inie) Stowarzyszenia Collegium Invisibile, którzy sami są wyróżniającymi się, młodymi badaczami(-kami).