25 lat Collegium Invisibile

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach związanych z 25-leciem funkcjowania Stowarzyszenia.

Collegium Invisibile obchodzi w tym roku 25-lecie swojej działalności. Chcemy wykorzystać tę okazję nie tylko do świętowania, ale również do refleksji nad dotychczasową pracą i nowymi wyzwaniami. Dlatego z okazji wyjątkowego jubileuszu, oprócz licznych wydarzeń towarzyszących, szykujemy się także na główną część obchodów pod tytułem „Świadomość wspólnoty”.

Początek obchodów 25-lecia Collegium Invisibile otworzy ostatnie spotkanie tegorocznego cyklu Niewidzialne Kolokwia: Różne oblicza świadomości, które odbędzie się 7 października. W rozmowie z zaproszonymi ekspertami, prof. Ewą Domańską, prof. Elżbietą Jung i prof. Dariuszem Jemielniakiem, odpowiemy na pytania o to, jak szersze założenia – dotyczące nie tylko prawdy i wiedzy, lecz także wartości etycznych – kształtują wyobrażenia o roli naukowców we współczesnym świecie oraz determinują zakładane przez nich cele i przyjmowane metody.

Więcej informacji pod tym linkiem: https://fb.me/e/4CvBboc90

W ramach dalszej części obchodów 9 października o godz. 17.30 odbędzie się transmitowana na żywo debata na temat Niewidzialnych Kolegiów w Europie Środkowo-Wschodniej. Z okazji ćwierćwiecza naszej działalności chcemy budować relacje z podobnymi organizacjami z innych krajów oraz stworzyć pole do wzajemnej wymiany doświadczeń. Podczas debaty będziemy rozmawiać o tym, jak funkcjonują Niewidzialne Kolegia w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej, co je łączy i w jaki sposób mogą one ze sobą współpracować w przyszłości.

Link do debaty: https://harvard.zoom.us/j/94069528063?pwd=K0MwM1VhQjlVVnpUc1QzekxTSGlGUT09

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach naszego 25-lecia!